25 – 31 XII 2023 r. IV niedziela adwentu. Wigilia Narodzenia Pańskiego.

- dziś Pasterka  o godz. 24.00.

- jutro 25 XII w poniedziałek  Uroczystość Narodzenia Pańskiego dwie Msze św. o godz. 8.00 i 11.00.

- we wtorek 26 XII Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.

- od środy do soboty Msza św. o godz. 7. 30,

- w niedzielę Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryji i Józefa.  Msza św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.

2. Dziś Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczorem usiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Rozpocznijmy             ją znakiem krzyża, odśpiewajmy np. tą piękną kolędę np. Wśród nocnej ciszy…, odmówmy przypisane modlitwy, odczytajmy fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, pamiętajmy o naszych zmarłych               w modlitwie i połammy się tradycyjnie opłatkiem składając sobie życzenia. Nie podawajmy w tym dniu na stół wigilijny, żadnych napojów alkoholowych.

3. Jutro w Uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio        i telewizję w błogosławieństwie papieskim Urbi et Orbi.

4. We wtorek w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, możliwość błogosławieństwa owsa.

5. W środę święto św. Jana apostoła ewangelisty, możliwość błogosławieństwa wina.

6. W niedzielę 31 grudnia w Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryji i Józefa na sumie o godz. 11.00, wprowadzenie do naszej świątyni i parafii relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów.  Przez wstawiennictwo błogosławionej rodziny Ulmów wypraszać będziemy potrzebne łaski dla naszych rodzin, całej parafii                    i Ojczyzny. W niedzielę zakończenie roku pańskiego 2023. Na sumie obrzęd błogosławieństwa dzieci.

7. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia a ze św. Szczepana na WSD, Emaus,                  i UPJPII.

8. Klasa III prosimy aby szopki zrobione przez siebie przynosiła do kościoła bezpośrednio po świętach Bożego Narodzenia.

9. Z wizytą duszpasterską, modlitwą i błogosławieństwem kolędowym nas, naszych rodzin i domów, udamy się w następującej kolejności:

• w środę 27 XII 2023 r. od godz. 8.30, Podniebyl, tradycyjnie od rodziny Gromkiewicz, Borek, Kuźniarowicz, od strony Olszyn dołem oraz Skrzypieniec
  • w czwartek 28 XII 2023 r. od godz. 8.30, dalsza część Podniebyla od strony Porąb w stronę Kopytowej główna drogą w tym również za P. Sołtys do P Jawin.
  • w piątek 29 XII 2023 r. od godz. 8.30, Hajdasz i ul. Zręcka,
  • w sobotę 30 XII 2023 r. od godz. 8.30, Osiedle Romów i Podlas, potem Stanowiska dołem            od P. Król, Stefańskich do P. Marzeny Gierlickiej do krzyżówki jak na Osiedle Romów i Podlas.

Bardzo prosimy aby jeśli to możliwe przyjechać po księdza i ministrantów samochodem na godz. 8.30 tam gdzie jest daleko teren wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać za zrozumienie.

10. Bóg zapłać grupie sprzątającej za troskę o świątynie i wokół niej. W tym tygodniu o naszą świątynię                i obejście wokół niej prosimy aby zatroszczyli się...

11. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.