1  - 7 I 2024 r. II Tydzień okresu narodzenia Pańskiego

- jutro 1 I  w poniedziałek  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Msze św. o godz. 8.00 9.30 i 11.00.

- w sobotę 6 I Uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.

- w niedzielę 7 I Święto Chrztu Pańskiego Msza św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00. Zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego choć kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.

- we wtorek, środę i czwartek Msza św. o godz. 7. 00,  a w pierwszy piątek  o godz. 17. 00.

2. 1 I  w poniedziałek  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryji. Światowy Dzień PokojuZa publiczne odśpiewanie lub odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu Przyjdź, można zyskać odpust zupełny            pod zwykłymi warunkami.

3. W sobotę 6 I w Uroczystość Objawienia Pańskiego, błogosławieństwo kredy i kadzidła.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. W związku z tym przed Mszą św. w środę nabożeństwo do św. Józefa, a w czwartek do św. Jana Pawła II. W I piątek  od godz. 16.00, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu a w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie przed sumą.

5. W styczniu nie odwiedzamy chorych z posługą duszpasterską gdyż w grudniu odbyła się dwa razy. Przyjmujemy Komunię św.  duchowo.

6. W sobotę składka na misje. W niedzielę składka na WSD.

7. Opłatek parafialny planujemy w niedzielę 7. I. 2023 roku. Dzieci ze szkoły podstawowej z Kopytowej przedstawią wówczas jasełka bożonarodzeniowe.

8. Z wizytą duszpasterską, modlitwą i błogosławieństwem kolędowym nas, naszych rodzin i domów, udamy się w następującej kolejności:

• we wtorek 2 I 2024 r. od godz. 15.00. Od dworu P. Kołder, Malinowski, Smoleń itd. do P. Kobak, Torba i Jurusik (zakończenie). Dalsza część „od Dworu” w środę.
  • w środę 3 I 2024 r. od godz. 15.00. Dalsza część „od Dworu” Dubis, Bors, Munia, Kosiek, Mazur, Szymbara, Machowski, Bobusia, Wasłowicz, Kobak i w stronę Krzyżówek do P. Bęben.
  • w czwartek 4 I 2024 r. od godz. 15.00. Podgóra I od P. Dubis, Pudło, Faber itd. do Pacioch, Trybus, Gradowicz, Bator, Sysoł (zakończenie). Dalsza część Podgóry I zostanie nawiedzona w następnym tygodniu.
  • Bardzo proszę by jeśli to możliwe przyjechać po księdza i ministrantów samochodem tam gdzie jest daleko teren wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać za zrozumienie.

9. W niedzielę różaniec prosimy o poprowadzenie Akcję Katolicką w int. o trzeźwość narodu. Zmiana tajemnic różańcowych.

10. Bóg zapłać grupie sprzątającej za troskę o świątynie i wokół niej. W tym tygodniu o naszą świątynię              i obejście wokół niej prosimy aby zatroszczyli się...

11. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.

12. Dziś zakończenie roku Pańskiego 2023. Dziękujmy Panu Bogu za otrzymane od Niego łaski, dary                 i opiekę w minionym roku, oraz przeprosić za każdy brak miłości, wiary i zmarnowane okazje do czynienie dobra. Za uczestnictwo w tym nabożeństwie, odśpiewanie Hymnu Ciebie Boga wysławiamy... możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

13. Dziś też nastąpiło wprowadzenie relikwii błog. Rodziny Ulmów do naszej świątyni. Bóg zapłać                 ks. Krzysztofowi Żołyniak za wygłoszone słowo i modlitwę z nami i za nas. Przez wstawiennictwo błogosławionej rodziny Ulmów wypraszamy potrzebne łaski dla naszych rodzin, całej parafii i Ojczyzny.         Po sumie obrzęd błogosławieństwa dzieci.