21 – 27. XII. 2020 R. IV TYDZIEŃ ADWENTU.

21 –  27. XII.  2020 r.  IV  tydzieŃ Adwentu.

1. Msze św. w najbliższym tygodniu w naszej parafii odbywają się w następujących godzinach:

- od poniedziałku do środy o godz.17.00,

- w czwartek tj. Wigilię Bożego Narodzenia o godz.9.00, i Pasterka o godz. 24.00

- w Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudzień, piątek) o godz. 8.00 ,9.00, 10.00 i 11.30.

Można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio i telewizję w błogosławieństwie papieskim Urbi et Orbi, czyli Miastu i Światu. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- w Święto Świętego Szczepana  (26 grudzień, sobota) o godz. 8.00, 9.00, 10.00 i 11.30.

- w Święto Świętego Szczepana  pierwszego męczennika istnieje możliwość błogosławieństwa owsa.

- w Niedzielę Świętej Rodziny  (27 grudzień, niedziela) o godz. 8.00, 9.00, 10.00 i 11.30.

Z racji dnia poświęconego św. Janowi Apostołowi możliwość błogosławieństwa wina.

W niedzielę Świętej Rodziny po Mszy św. o godz. 11.30 błogosławieństwo małych dzieci.

2. W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczorem usiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Rozpocznijmy ją znakiem krzyża, odśpiewajmy np. tą piękną kolędę np. Wśród nocnej ciszy…, odmówmy przypisane modlitwy, odczytajmy fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, pamiętajmy o naszych zmarłych w modlitwie i połammy się tradycyjnie opłatkiem składając sobie życzenia. Nie podawajmy w tym dniu na stół wigilijny, żadnych napojów alkoholowych.

3.  Różaniec w intencji naszej Ojczyzny, Kościoła i parafii, prosi się by poprowadziła:

- w Uroczystość Bożego Narodzenia (piątek), Róża pw. Królowej Pokoju P. Wasłowicz Zofii,

- w Święto Świętego Szczepana  (sobota),  Róża pw. św. Sebastiana Pelczara P. Sanockiej Zofii,

- w Niedzielę Świętej Rodziny, Róża pw. Królowej Wszystkich Świętych P. Dziadosz Barbary.

4. Szkoła Podstawowa w Kopytowej zaprasza jak co roku na Kiermasz Bożonarodzeniowy w kościele po Mszach św. Dochód przeznaczony jest na cele szkolne.

5. Bóg zapłać wszystkim parafianom za podjęcie prac przy kościele i wokół kościoła. Bóg zapłać również Panu kierowcy i firmie która wypożyczyła samochód przewożący do malowania proszkowego  bramę do groty Matki Bożej i stacje różańcowe które planujemy zamontować wokół kościoła jeśli Pan Bóg pozwoli jeszcze przed świętami. Niech Pan Bóg wynagrodzi każdy przejaw życzliwości.

6. Codziennie od poniedziałku do środy w dni powszednie przed Mszą św.Wystawienie N. S. i modlitwa o zgodę i pokój w naszej Ojczyźnie, o ustanie pandemii i zdrowie dla chorych i cierpiących, o głęboką wiarę w Eucharystię i powrót do Niej tych, którzy ją zaniedbują,oraz w intencji naszej parafii i o dobra spowiedź adwentową.

Godzinę przed Mszą św. a więc od godz. 16.00 do 17.00 możliwość spowiedzi. Jeśli będzie potrzeba można poprosić o sakrament pokuty również po Mszy św.

Również w Wigilię Bożego Narodzenia spowiedź od godz. 8.00 do 9.00 czyli do Mszy św.

7. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia,zaś z dnia św. Szczepana na EMAUS, WSD i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

8.W związek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:

Fornal Michał Jan syn Jacka i Małgorzaty z domu Witkowska, ur. w Rzeszowie, zamieszkały w Krośnie i Giemza Karolina Anna c. Mariana i Teresy z domu Doniek ur. Krosno zamieszkała Kopytowa, zap. II.

9. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej. W najbliższym tygodniu  proszę by o kościół i jego obejście zatroszczyli się….

10. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.