28. XII. 2020 R. – 3. I. 2021 R.

1. Msze św. w najbliższym tygodniu w naszej parafii odbywają się w następujących godzinach:

- od poniedziałku do środy i w sobotę o godz.17.00,

- w  czwartek zakończenie Roku Pańskiego 2020. Msza św. i nabożeństwo dziękczynne o godz.  16.00  a za udział w nim można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

- w piątek Nowy Rok 2021, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryji. Światowy Dzień Pokoju i w niedzielę, Msze św. o godz. 8.00,9.00,10.00 i 11.30. Za publiczne odmówienie albo odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również pierwszy piątek miesiąca a sobota pierwszą sobotą miesiąca i nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

2.  Różaniec w intencji naszej Ojczyzny, Kościoła i parafii, prosi się by poprowadziła:

-  w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryji (piątek),Róża pw. Świętej Cecylii P. Buczyńskiej Katarzyny, zaś w niedzielę 3 styczniaRóża pw. św. Maksymiliana M. Kolbe P. Gierlasińskiego Jana

3. Za tydzień w niedzielę składka na WSD i zmiana tajemnic różańcowych.

4. W związku z sytuacją pandemiczną błogosławieństwo kolędowe naszych rodzin odbywać się będzie jak to zostało ustalone decyzją ks. arcybiskupa w kościele. Zaprasza się wszystkich parafian z tzw. podzielonych rejonów parafii do kościoła. Po głównej Mszy św. o godz. 17. 00 około 17. 30 będą odprawiane Msze św. w intencji parafian, z wyznaczonych zaproszonych rejonów do kościoła i modlitwy   oraz udzielone błogosławieństwo.

W najbliższą sobotę 2. I. 2021 r., zaprasza się: Podgóra I, Podlas, Osiedle Romów, Podgóra II i Granice,

5. Bóg zapłać za tak liczne uczestnictwo w obchodach Uroczystości Narodzenia Pańskiego wszystkim parafianom.  Bóg zapłać za wszelka pomoc i oprawę liturgiczną Panu organiście, Pani Kościelnej,  scholii i ministrantom oraz gospodyniom domowym za dary do kuchni.

6. Bóg zapłać za podjęcie prac przy kościele i wokół kościoła w tygodniu przed świętami:

- Panu kierowcy i „Młynowi” za nieodpłatne wypożyczenie samochodu przewożącego do malowania proszkowego bramy do groty Mt. Bożej i stacji różańcowych które zamontowaliśmy wokół kościoła,

- Panom za montaż stacji różańcowych, Panu za wykonanie bramy do groty Mt. Bożej (robocizna gratis), oraz Panu elektrykowi za gratisowe wykonanie oświetlenia groty Mt. Bożej, a drugiemu Panu elektrykowi za reperację aniołka przy szopce,

- Panu za bezpłatne malowanie proszkowe zarówno bramy do groty Matki Bożej jak i elementów metalowych stacji różańcowych,

- Paniom za stroiki a Paniom dekoratorkom za bezinteresowne zrobienie szopki bożonarodzeniowej,

- Pani Zofii Kania za przekazanie ofiary 200 zł. na rzecz stacji różańcowych,

Kosztorys i rozliczenie tych i innych prac zostanie przedstawiony Radzie Parafialnej podczas planowanego jej spotkania. Niech Pan Bóg wynagrodzi każdy przejaw życzliwości.

7. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej. W najbliższym tygodniu  proszę by o kościół i jego obejście zatroszczyli się….

8. W piątek1. I. 2021 r. młodzież przygotowująca się do s. bierzmowania nie ma spotkania a chorych nie nawiedza się z posługa sakramentalna poza wyjątkiem indywidualnego poproszenia.

9. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.