4. – 10. I. 2021 R. II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM.

1. Msze św. w najbliższym tygodniu w naszej parafii odbywają się w następujących godzinach:

- przez cały tydzień (poza 6 stycznia) o godz.17.00,

- w Uroczystość Objawienia Pańskiego ( 6 stycznia) i w niedzielę8.00,9.00,10.00i 11.30.

2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) błogosławieństwo kredy i kadzidła                 a w niedzielę Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego choć kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Wystawienie NS i adoracja od godz. 16.00.

4. Dziś składka na WSD a w Uroczystość Objawienia Pańskiego na potrzeby misji.

5.  Różaniec w intencji naszej Ojczyzny, Kościoła i parafii, prosi się by poprowadziła:

- w Uroczystość Objawienia Pańskiego  (środa 6 stycznia),Róża pw. św. Wojciecha P. Fryderyka Buczyńskiego, zaś w niedzielę 10 styczniaRóża pw. Mt. Bożej Fatimskiej P. Zajdel Marii.

Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

6.Jutro w poniedziałek na ok. godz. 18.00 (po spotkaniu kolędowym w kościele) zaprasza się na spotkanie Radę Parafialną.

7. Zawiadomienie Pana Sołtysa. Zawiadamia się mieszkańców wsi Kopytowa, że dystrybucja worków na odpady komunalne będzie odbywać się w następujących dniach:

- 4 stycznia 2021 r. (tj. poniedziałek) od godz. 10.00 do godz. 16.00 w Sali Domu Ludowego,

- 5 stycznia 2021 r. (tj. wtorek) od 13.00 do 16.00 w Sali Kółka Rolniczego na Stanowiskach.

8.W związku z sytuacją pandemiczną błogosławieństwo kolędowe naszych rodzin odbywać się będzie w kościele. Zaprasza się wszystkich parafian z tzw. podzielonych rejonów parafii do kościoła. Po głównej Mszy św. która odprawiana jest o godz. 17. 00 a więc około 17. 30ofiaruję krótką recytowaną Mszę świętą w intencji parafian, z wyznaczonych zaproszonych rejonów do kościoła oraz zostaną odmówione modlitwy w intencji tych rodzin oraz  udzielone błogosławieństwo kolędowe.

W najbliższym tygodniu zaprasza się parafian:

b) w poniedziałek 4 stycznia, Hajdasz, i ul. Zręcka,

c) we wtorek 5 stycznia, Stanowiska od Państwa Stefańskich do Gierlickich (do krzyżówki jak na osiedle Romów, Podlas),

d) w czwartek 7 stycznia, Stanowiska od Państwa Capała do Krzyżówki (koło Domu Ludowego),

e) w piątek 8 stycznia, Podniebyle, Olszyny, Skrzypieniec,

f) w sobotę 9 stycznia, od Dworu w stronę krzyżówek, Zawodziany, Budy I i II.

9. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej. W najbliższym tygodniu  proszę by o kościół i jego obejście zatroszczyli się….

10. Akcja Katolicka składa serdeczne Bóg zapłać za dary spożywcze składane w sklepach naszej wioski dla potrzebujących parafian i jednocześnie przypomina że dzieci pierwszokomunijne mogą jeszcze do poniedziałku przynosić szopki. Rozstrzygnięcie konkursu 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. o godz. 11.30 na którą zapraszamy wykonawców szopek.

11. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii

PRACE W KOŚCIELE I WOKÓŁ NIEGO WYKONANE W 2020 R.

1. Czyszczenie, gruntowanie, szpachlowanie i malowanie ściany ołtarza głównego.

2. Prace przy klatce schodowej i części tzw. starej plebanii nad prezbiterium - założenie płyt gipsowych, wełny, gruntowanie i malowanie.

3. Montaż 3 telewizorów w kościele.

4. Odwodnienie za prezbiterium.

5. Osuszenie zalanej piwnicy w kościele i wymiana zalanego silnika do hydroforu w piwnicy pod kościołem.

6. Zabezpieczenie pękającego fundamentu dzwonnicy.

7. Odwodnienie skarpy za kościołem od strony plebanii.

8. Obłożenie skarpy poza kościołem od strony plebanii folią izolacyjna i kamieniem dekoracyjnym.

9. Odgromienie kościoła.

10. Ułożenie granitowej posadzki na kościele i dokończenie układania w prezbiterium.

11. Zamontowanie ławek w kościele na stałe na metalowych ościeżnicach w nawie głównej.

12. Malowanie i czyszczenie 3 drzwi wejściowych do kościoła.

13. Osuszenie zalanej piwnicy i wymiana silnika do hydroforu w kościele.

14. Zrobienie 20 metrów barierki chromoniklowej przy kościele od strony drogi.

15. Ułożenie posadzki z termoizolacją w grocie Matki Bożej.

16. Wykonanie i zamontowanie bramy w grocie Matki Bożej.

17. Montaż oświetlenia w grocie Matki Bożej.

18. Montaż stacji różańcowych wokół kościoła.

19. Ułożenie kamienia wokół kościoła (dokończenie prac na wiosnę 2021 roku: dokończenie fugowania kamienia i poprawki, impregnacja kamienia, ułożenie kamienia dekoracyjnego i zasadzenie krzewów).

Bóg zapłać za wszelkie dobro, za wszelką często bezinteresowną pomoc, za składane ofiary na rzecz prac podejmowanych w kościele i wokół naszej świątyni. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkich ofiarodawców wspierających wyżej wymienione dzieła materialnie.

Nade wszystko Bóg zapłać za każdą modlitwę, „każdą zdrowaśkę”, Mszę św. i przyjętą Komunię św. w intencji naszej parafii, nas wszystkich, by wspólnie uwielbiać Boga, wzmacniać naszą wiarę w Niego i zasłużyć na udział „w wiecznej parafii zbawionych w niebie”.