Parafia Kopytowa

pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe i Matki Bożej Różańcowej

Parafia Kopytowa Ogłoszenia

17. – 23. V. 2021 R. VII TTYDZIEŃ WIELKANOCY. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

 

            1. Msze św. w najbliższym tygodniu w naszej parafii odbywają się w następujących godzinach:

- w niedzielę o godz.8.00, 9.30, i 11.00, przez cały tydzień o godz.17.00, a po niej majówka z Litanią Loretańską do Maryji, na którą zapraszamy wszystkich dorosłych, młodzież i dzieci, by prosić o wstawiennictwo za nas Maryję u Boga w tych trudnych czasach „prób skłócenia” nas z  Bogiem i ludźmi.

            Podczas majówek nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego

            2. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.W niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocy.

            3. Obejmijmy szczególnie w tym tygodniu modlitwą nowo wyświęconych diakonów i tych diakonów, którzy będą wyświęceni na kapłanów, prosząc o świętość dla nich i opiekę Matki kapłanów, oraz księży biskupów w rocznicę ingresu i święceń biskupich.

            4. Dyrekcja Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu zaprasza absolwentów szkół podstawowych do kontynuowania nauki w wyżej wymienionej szkole na wielu kierunkach np. technik prac biurowych, spawalnictwa, technologii chemicznych i innych. Więcej informacji w szkole.

            5. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kopytowej informuje, że od dnia 17 maja br. Uczniowie klas IV-VIII przystępują do nauczania w systemie hybrydowym, czyli wyznaczone klasy w danym dniu będą przychodzić na zajęcia stacjonarne, pozostałe nadal biorą udział w zajęciach w sposób zdalny. Do szkoły w kolejnych dniach będą przychodzić: 17.05 – kl. V i VII, 18. 05. – kl. IV i VI, 19. 05. Kl. IV i VIII, 20. 05. – kl. V i VII, 21. 05. – kl. VI i VIII, 24. 05. – kl. IV i VI, 25 – 27 05. egzaminy kl. VIII, 28.05. – kl. V i VII.

            Pan Dyrektor informuje również, że w dniu 18 maja 2021 r. będziemy obchodzić Dzień Patrona Szkoły św. Jana Pawła II. O godz. 10.45 rozpocznie się Msza św. z udziałem uczniów klas I – III, podczas której będzie odczyt, przybliżający sylwetkę patrona szkoły oraz nabożeństwo majowe. Po nabożeństwie, uczniowie wracają do szkoły na pozostałe zajęcia.

            6. W najbliższą niedzielę prosi się by różaniec poprowadziła Róża pw. Świętej Cecylii P. Katarzyny Buczyńskiej. 

            7. 18 września 2021 r. w Krośnie odbędzie się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Zaprasza się młodzież do wzięcia udziału w tym spotkaniu w  tym roku jednodniowym. Zapraszam chętnych po bliższe informacje.

            7. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu proszę by o kościół i jego obejście zatroszczyli się …

            8. Bóg zapłać paniom za troskę o kwiaty wokół kościoła.

            9. Dziś składka na potrzeby archidiecezji – na parafie potrzebujące pomocy.

            10. Zamontowano barierki w przedsionku kościoła, przed wejściem do kościoła i przy bocznych schodach wejścia do kościoła. Koszt wyniósł 1300 zł.

            11. W związek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby: Tomasz Sokal ur. w Zamościu, zam. w Kopytowej i Kinga Anna Szymbara ur. w Krośnie, zam. w Kopytowej. Zapowiedź I.

            Krzysztof  Wasłowicz  ur. w Krośnie, zam. w Podniebylu i Dorota Buczyńska ur. w Krośnie, zam. w Kopytowej. Zapowiedź I.

            Tomasz Czechowski ur. w Krośnie, zam. w Podniebylu i Angelina Athina  Czechowska ur. w Atenach, zam. w Podniebyle. Zapowiedź I.

            12. Dziś wspomnienie św. Andrzeja Boboli z niedalekiej Strachociny, głównego patrona Polski. Dlatego dziś o godz. 15.00 w kościołach, również i naszym zgromadźmy się o godz. 15.00 na wspólnej modlitwie zawierzając Bogu przez jego wstawiennictwo Kościół i Ojczyznę w tym trudnym czasie pandemii jaki przeżywamy trudności wiary, odchodzenia od Pana Boga i walki z Panem Bogiem i Kościołem i również ataków jakie przeżywa nasza Ojczyzna – Polska.

            13. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.

            14. Intencje Mszalne:

 

Msze Święte w niedziele i święta:

8:00

11:00

16:00

W dni powszednie:

17:00 (Jesień - Zima)

18:00 (Wiosna - Lato)

Kancelaria Parafialna:

Czynna we wtorki i czwartki godzinę przed mszą świętą.

W ważnych sprawach indywidualnie.